Wierzę ogromnie, że życie to podróż w poszukiwaniu i realizacji swojego potencjału. To podróż, a nie wyłącznie droga na szczyt. I choć są czasami momenty, w których jesteśmy w swoim top i mamy poczucie, że osiągnęliśmy upragniony cel, to jednak w większości jest to dążenie do szczęścia, miłości, wymarzonej formy czy realizacji swoich marzeń. Do bycia najlepszą wersją siebie, tą, którą najbardziej lubimy i z którą najlepiej się czujemy. Przez ten cudowny okres lata będę się z Tobą dzielić moimi sugestiami, co możesz zrobić, żeby w tej podróży zbliżyć się do siebie i do swojego potencjału – na lekko, bez ciśnienia.

Jeżeli nie czujesz się gotowa/gotowy – nie wywieraj na sobie presji i nie czuj się z tym źle. Zapoznaj się z poniższymi punktami. W odpowiednim momencie wzmocnią lub zainspirują Cię do zmiany.

 

 

Krok 1: Odpocznij i weź oddech

Na początek chcę, żebyś odpoczęła/odpoczął. Nie sięgniesz po szczyt zmęczona/ny. Żeby pojawiła się przestrzeń na nowe działania i na nową perspektywę, trzeba pozamykać stare rozdziały i zrobić sobie miejsce na pustkę. Niech ta pustka będzie wypełniona słodkimi malinami, spacerami po plaży czy w lesie, słuchaniem szumu drzew i patrzeniem na chmury.

Bez celu, dla przyjemności. Chwilo trwaj, teraz. A Ty…odpoczywaj.

Krok 2: Otocz się zielenią

Jak najszybciej zamknij wszelkie sprawy i na tyle, na ile możesz, sięgnij po regenerację. Zanurz się w zieleni. Zielony to jeden z najsilniejszych kolorów. Kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą oraz bliskim kontaktem z nią. Stanowi kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. Zanurzenie się w nim to jak seans masażu dla zmysłów. Kąp się w jeziorze, pływaj w morzu, patrz na drzewa, oddychaj leśnym powietrzem, spaceruj boso po łące. Jeżeli jesteś w mieście, choć przez kilka chwil popatrz na drzewa i ogrom życia, jaki znajduje się w ich koronach.

Większość ludzi znajduje trudność w odpoczywaniu i nie potrafi się regenerować. Odpocznij – to Twoje wielkie zadanie.

Krok 3: Rób to, co sprawia Ci przyjemność

Mam nadzieję, że masz dobry czas i korzystasz z uroków lata. Lato kieruje się swoimi własnymi prawami. Wszystko jest lżejsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie ma regeneracji bez przyjemności, dlatego rób to, co lubisz, próbuj nowych rzeczy, podróżuj, poznawaj ludzi i zanurz się w otaczającym Cię świecie – tu i teraz. Zrób to wszystko, żeby się zainspirować. Odkryj, gdzie prowadzi Cię ciekawość, gdzie chcesz przekazać swoją energię.

Rozpieszczaj się, doświadczaj i obserwuj.

Krok 4: Realizuj się przez ruch

Teraz opowiem Ci krótko o tym, gdzie łączy się głowa i wyraża ciało. Ruch to nie tylko sport czy pasja. Daje nam zarówno przyjemność, siłę jak i radość. Ruch to błyskawiczna tabletka regeneracyjna dla mózgu oraz zastrzyk energii dla ciała. Dla mnie jest on podstawą realizacji siebie. Czy biegniesz maraton, chodzisz po górach, spacerujesz z kijami po lesie lub powoli przemieszczasz się ulicami miasta – każda forma jest idealna pod warunkiem, że jest Ci dobrze. Ruch to fantastyczny sposób na nauczenie się siebie, na pokonywanie swoich barier, szukanie swoich granic, na szukanie swojej wytrzymałości i odkrywanie czegoś nowego.

Korzystaj z lata i ruszaj się codziennie, zbieraj siłę dla ciała i reset dla głowy.

Krok 5: Nie bój się próbować

Mam nadzieję, że lato rozpieszcza Cię słodkimi owocami i mnóstwem słońca. W tym kroku chciałabym Cię zachęcić do próbowania nowych rzeczy. Otwórz się na nowe, próbuj, zaspokajaj swoją ciekawość. Nigdy nie jest za późno, żeby spróbować nowego sportu, nauki czy podróży. Nie pozwól, żeby poczucie niestosowności, brak umiejętności lub nieznajomość tematu Cię ograniczyły. Szukaj sprzymierzeńców, osób, które mogą Cię wprowadzić w tajniki nowej pasji. Czy to jest sport, muzyka, czy zupełnie nowa umiejętność.

Otwórz się na nowe doznania i na nowych ludzi.

Krok 6: Zrewiduj, co jest dla Ciebie ważne

Mam nadzieję, że wypoczywasz, regenerujesz się, nie zapominasz o ruchu, robisz co lubisz i co sprawia Ci przyjemność oraz otwierasz się na nowe. W takim lekko innym, swobodnym stanie świadomości zrewiduj, co jest dla Ciebie ważne. Zadaj sobie to pytanie i nic z nim nie rób. Pozwól, żeby odpowiedzi przyszły same. Co widzisz na 1, 2, 3 i 4 miejscu w swoim życiu.

Zbuduj priorytety na nowo, niech one będą Twoją mapą. Nastaw się na słuchanie siebie.

Krok 7: Zobacz na nowo swój potencjał

Mam nadzieję, że lato przynosi Ci regenerację, oderwanie, nowe doświadczenia i inspiracje oraz że udało Ci się przełamać swoje bariery i spróbować czegoś nowego oraz na nowo odkryć swoje wartości. Pielęgnuj to. Z takim arsenałem warto zapytać siebie, czego ja chcę? Po co chcę sięgnąć? Co chcę robić w życiu, czym chcę się dzielić, co tworzyć? Zgodnie ze swoimi wartościami i priorytetami, blisko swoich zainteresowań i pasji. Puść wodze fantazji i realizuj swoje umiejętności. Zobacz na nowo, jakie masz możliwości – gdzie leży Twój potencjał.

Nie oceniaj siebie. Każdy pomysł jest dobry.

Krok 8: Zaplanuj

Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że przeżywasz to lato w zgodzie ze sobą. Jesteśmy wciąż w procesie poszukiwania swojego potencjału, tym razem w wersji letniej, na lekko, na przyjemnie. Ciekawa jestem, jakie pomysły przyszły Ci do głowy? Czy może pojawiły się nowe sposoby na realizację Twojego potencjału? Zanim wyjdziemy z fazy fantazji do realizacji, wybierz 1 lub 2 pomysły, przelej je na kartkę i zrób swój plan działania. Czy to będzie plan treningowy, czy pomysł na biznes lub nowy styl życia. Zapisz swoją nową ścieżkę na kartce. Zacznij od wizji, ale zakończ na szczegółach.

Zaplanuj, zapisz i urealnij swój plan.

Krok 9: Wdrażaj swój plan krok po kroku

Nie smuć się, lato wciąż trwa, a nawet jeżeli niedługo się skończy, to dobrze. Czas wrócić do codzienności i zacząć wdrażać swój plan. Próbuj, nie wszystko musi się udać. Pamiętaj, że życie to dążenie do, a nie stanie w punkcie, który chcieliśmy osiągnąć. Wszystko się zmienia, może za rok będziesz chcieć i potrzebować czegoś innego. Teraz jest czas na działanie. Krok po kroku odnoś się do swoich wartości, zasobów, pasji. Dbaj o siebie, bądź w dobrych relacjach z bliskimi i dziel się tym, co masz w sobie najlepsze. Działaj metodycznie, krok po kroku, każdego dnia realizuj plan. Sięgaj po swój potencjał.

Zmiana jest dobra.

Krok 10: Wytrwaj w swoich postanowieniach

Powoli kończy się już nasza podróż 10 kroków do własnego potencjału. Kończy się lato, natomiast chcę, żeby jedna najważniejsza wiadomość została z Tobą na dłużej. Żeby w ogóle osiągnąć sukces lub jakąś zmianę, potrzebne są supermoce: wytrwałość i cierpliwość. Nic nie dzieje się natychmiast. Potrzeba dużo pracy, sporo upadków, zatrzymania, zniechęcenia. Jeżeli wytrwasz w swoich postanowieniach napędzanych własnymi pasjami i tym, co lubisz robić, to jest to ogromny sukces. Pamiętaj, że jeśli każdy Twój dzień wygląda tak, jak tego chcesz, w zgodzie ze sobą i własnymi wartościami, to jest sukces.

Bądźmy w kontakcie!

Zamów newsletter Yoga Retreatment, aby otrzymywać od nas najświeższe informacje. 
Dbamy o wszystkich naszych Przyjaciół, z którymi tworzymy program Yoga Retreatment. Dołącz do nas już dziś.

Bądźmy w kontakcie!

Zapisano do newslettera. Do usłyszenia!

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0
Yoga Retreatment – dostępna rezerwacja na 2024
This is default text for notification bar