YOGA & GOLF

Golf jest drugim po futbolu najpopularniejszym sportem na świecie, a jednak w naszym kraju nie cieszy się szczególnym poważaniem. Ba, często uważany bywa za nudną i snobistyczną rozrywkę dla emerytów albo śmietanki towarzyskiej. Taka etykietka jest absolutnie krzywdząca i najwyższa pora ją odczarować! Golf jest pięknym sportem, w którym łączą się kontakt z naturą i innymi ludźmi, duch rywalizacji oraz potrzeba spokoju. Do tego sportem, który uprawiać może absolutnie każdy, niezależnie od predyspozycji fizycznych.

To, co na początku zachwyca ludzi, którzy zaczynają grać w golfa, to fakt, że jak żaden inny sport daje możliwość wielogodzinnego obcowania z naturą. Pola golfowe położone są w najbardziej spektakularnych miejscach na świecie, nad pięknymi plażami albo w malowniczych parkach. Przebywanie w ciszy wśród soczyście zielonych pagórków uspokaja i potęguje wewnętrzny błogostan. Wymusza niespieszność i spokój, o które tak trudno w codziennym życiu. Każda partia golfa trwa kilka godzin. Spacerując przez tak długi czas od dołka do dołka można się totalnie zrelaksować.

To także sport towarzyski. Jest pretekstem do spotkań, sprzyja długim rozmowom, ale i świetnej zabawie, zwłaszcza gdy grasz z kimś, kogo bardzo lubisz. To nieprawda, że w golfie nie możesz poczuć adrenaliny. Możesz i to nie byle jaką! Element rywalizacji bywa spory – jeśli tylko sobie na nią pozwolisz. Rywalizujesz z samym sobą i swoimi ograniczeniami. Podczas turnieju rywalizujesz też z innymi, co pozytywnie cię nakręca i daje parę do działania. Golf to również cała kultura gry: od etykiety na polu, przez specjalny dress-code, po turystykę golfową. Nie da się też ukryć, że golf jest konkretnym wysiłkiem fizycznym, angażującym wszystkie grupy mięśniowe. Swing golfowy, czyli zamach kijem, u początkujących może wręcz spowodować konkretne zakwasy! Golf wspaniale wzmacnia ciało, ale wpływa też na umysł. Precyzyjne wbicie piłki do dołka wymaga koncentracji. Musisz być tu i teraz, a tym samym uspokoić gonitwę myśli. Wysiłek fizyczny i wielogodzinne przebywanie na świeżym powietrzu powodują też w twoim ciele wyrzut endorfin. A to oznacza nic innego, jak więcej radości i lekkości. Podczas przebywania na polu golfowym i w ogóle w życiu.

Keep in touch!

Subscribe to Yoga Retreatment for ALL news.
We care about our customers - you have always been an integral part of who we are. Join today.

Keep in touch!

Subscribed successfully!

Shopping cart0
There are no products in the cart!
0
Yoga Retreatment – dostępna rezerwacja na 2024
This is default text for notification bar